Встановивши в себе вдома пластикові вікна, ми ще довго любуємось обновкою, час від часу зупиняємось біля них, прицінюючись, відмічаючи переваги. І звичайно ж, нам хочеться, щоб вікна залишались в такому ідеальному стані якомога довше. Досягти цього допоможе кілька нехитрих правил. 

Регулярно провітрюйте приміщенняПластикові вікна побудовані таким чином, що майже не пропускають повітря ззовні. Власне в цьому і є одна з їх основних переваг. Однак, якщо не робити регулярні провітрювання, в кімнаті накопичується волога, особливо на кухні. Вона осідає в вигляді конденсату на склі, що може негативно позначитись на стані склопакету. Оптимальна вологість повітря в кімнаті має бути 55%. Для цього просто необхідно регулярно провітрювати приміщення. Для того, щоб внутрішня поверхня скла не запітніла, слід перекривати потік теплого повітря від радіаторів опалювання до скла.

 Як доглядати за рамою з ПВХ профілю? Раму краще всього мити за допомогою спеціальних миючих засобів без ацетону і абразивних речовин, також підійде звичайний мильний розчин. Уникайте потрапляння на профіль кислих речовин, оскільки це може його пошкодити. Також захищайте раму від можливих ударів і подряпин

Як доглядати за гумовими ущільнювачами? Матеріал, з якого виготовлені ущільнювачі схильний до природного старіння. Щоб продовжити термін їх служби, 1-2 рази на рік очищуйте ущільнювачі від бруду і протирайте спеціальними засобами. Краще для цього використовувати тканину, яка добре вбирає вологу. При правильному догляді ущільнювачі надовго збережуть еластичність і водовідштовхувальні властивості. 

Як доглядати за фурнітурою? Для бездоганної роботи всіх механізмів і продовження терміну їх служби, необхідно, як мінімум, двічі на рік змащувати всі рухомі складові частини маслом, без вмісту кислот або смол. Що робити, якщо розбовталася віконна ручка? Цей недолік досить легко усунути. Для цього підніміть декоративну планку, що розміщена під нею, і затягніть гвинти.

 Кілька слів про водовідведення Кожне металопластикове вікно має водовідвідні канали для виведення вологи, що проникає ззовні. Вони розміщені в нижній частині рами і прикриті стулками. Для того, щоб не порушувалась їх робота і у вікні не накопичувалась волога, водовідвідні канали час від часу треба очищати від бруду. 

Зверніть увагу на догляд за сендвичем Для догляду за ПВХ поверхнями ні в якому разі не можна використовувати ацетон, будь-які абразивні засоби очистки чи розчинники. Використовуйте спеціалізований уайт-спирт або звичайний мильний розчин.

Ми всі давно вже засвоїли беззаперечну істину, що металопластикові вікна – це найкращий варіант для будь-якого житлового приміщення і не тільки. А ПВХ профіль – найбільш міцний і надійний матеріал, який перевершує у довговічності всі інші матеріали. Про це нам щодня говорить реклама з телевізора, газет і Інтернету. Однак це не значить, що, після встановлення металопластикових вікон у себе вдома, ви зможете забути про них на наступних декілька років. Такі вікна, як і будь-які інші, потребують хоча б мінімального догляду.

Ми хочемо дати вам кілька практичних порад стосовно правильного догляду за всіма елементами вікна: рама, склопакети, стулка, ущільнювачі, фурнітура.

Догляд за рамою та втулками

В першу чергу раму та втулки необхідно очистити від пилу та бруду. За відсутності спеціалізованих засобів можна використовувати рідкий засіб для миття посуду та м’яку ганчірку, однак завбачливим господиням, ми радимо придбати спеціальне молочко для чищення поверхонь ПВХ. Крім того, що воно ідеально очищує поверхню, ви неодмінно оціните, що воно запобігає вигоранню кольору (у кольорових ПВХ профілів) та пожовтінню поверхні (у білих), зменшує шкідливий електростатичний вплив пластмаси на організм.

При регулярному використанні молочко дозволяє замаскувати дрібні подряпини і зробити поверхню ідеально відполірованою.

Виробники молочка піклуються по ваше здоров’я, тому засіб не має в своєму складі фосфатів.

Догляд за склом

Для миття скла достатньо буде використати звичні спеціалізовані засоби для догляду за скляними поверхнями. Важливо! Використовуйте м’яку ганчірку, краще з мікрофіброю. Тверді предмети можуть легко пошкодити скло, а звичайні тканини без мікрофібри погано всмоктують вологу, залишаючи розводи.

Догляд за дренажними отворами та ущільнювачами

Дренажні отвори розташовані в нижній частині рами. Вони призначені для виведення зайвої вологи та конденсату, тому в отворах часто накопичується бруд та сміття. Для їх очистки краще використовувати щітку з пластиковою щетиною.

Особливу увагу треба приділити ущільнювачам, оскільки це найбільш вразлива частина вікна. Для їх миття чудово підійде мильний розчин. Після чого ущільнювачі треба змазати вазеліном або ж використати спеціальний олівець, розроблений для догляду за гумовими елементами вікна. Регулярне використання олівця допомагає зберегти еластичність ущільнювачів і значно продовжити термін їх «життя». Фахівців радять виконувати таку очистку не рідше 2 разів на рік.

Догляд за фурнітурою

Рухомі елементи вікна найчастіше зазнають пошкоджень для того, щоб цього запобігти, а також забезпечити їх легку та плавну роботу за будь-якої температури навколишнього повітря, використовуйте спеціалізовану змазку від виробника вікон. Крім того, використовуючи цей засіб, ви гарантовано вбережете свої вікна від утворення корозії.

Використовувати змазку дуже легко! Достатньо просо нанести по кілька крапель рідини на видимі механізми фурнітури і все!

Догляд за москітними сітками

Для збереження сітки в належному стані достатньо мити її в мильному розчині та повністю висушувати. Не забувайте знімати сітки на зиму інакше вони перемерзнуть!

Ще декілька корисних порад, які допоможуть продовжити термін життя ваших вікон.

  1. Не навантажуйте стулку, слідкуйте за тим, щоб в простір між стулкою і рамою не потрапляли сторонні предмети, сміття, штукатурка.
  2. Намагайтесь не відкривати вікна на протязі.
  3. Дотримуйтесь оптимального температурного режиму (надмірна вологість може спричинити появу грибків та плісняви). Досягти цього допоможе регулярне провітрювання. Оптимальна температура повітря в кімнаті температури 18-20°С, вологість – не більше 40 – 50%. Чудову терморегуляцію забезпечують енергозберігаючі склопакети.
  4. Розміщуйте кімнатні рослини у добре провітрюваних приміщеннях.
  5. Підвіконня не повинно закривати повністю радіатор опалення.
  6. При виборі довжини штор залишіть достатньо простору, щоб тепло проходило від батареї до вікна.

Маємо надію, що наші поради допоможуть вам у догляді за вашими метало пластиковими вікнами.